„Budowa terenu rekreacyjnego – toru rowerowego wraz z minirampą w Kurzętniku ukończona”

  • 17-06-2019
Gmina Kurzętnik w ostatnim czasie zrealizowała projekt pod nazwą „Budowa terenu rekreacyjnego – toru rowerowego wraz z minirampą w Kurzętniku”. Mieszkańcy i goście kurzętnickiej gminy zyskali atrakcyjne miejsce do spędzania czasu, rozwoju pasji i nabywania nowych doświadczeń.
 
Zadanie zrealizowano dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa Kultura i dziedzictwo. Całkowity koszt przedmiotowej inwestycji wyniósł 172 207,00 zł, w tym dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 131 225,46 zł. Głównym wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „LUBTECH” Sp. z o. o. Fijewo 50A, 14-260 Lubawa.
 
Przedmiotem projektu stała się budowa toru rowerowego oraz montaż minirampy na dotychczas niezagospodarowanym terenie położonym w miejscowości Kurzętnik. Inwestycję zrealizowano przede wszystkim z myślą o młodych miłośnikach jazdy rowerowej, jazdy na hulajnodze, deskorolce, rolkach i wrotkach, którzy chcą poznawać tajniki jazdy ekstremalnej.
 
Dodatkowo, zadanie to ma na celu zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnej Gminy Kurzętnik, zachęcenie do uprawiania sportu, spędzania czasu na świeżym powietrzu zarówno wśród rówieśników, jak i w gronie rodzinnym.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Budowa terenu rekreacyjnego – toru rowerowego wraz z minirampą w Kurzętniku ukończona

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją