Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Gmina Kurzętnik - www.kurzetnik.pl
Podsumowanie działalności Gminy Kurzętnik w 2012 roku

 
Podpisanie umowy na Utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej w Wielkich Bałówkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
piątek, 13 kwietnia 2018 11:23

W dniu 12 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Kurzętnik Pan Wójt Wojciech Dereszewski wraz z Skarbnikiem Gminy Panią Bożeną Zaborowską dokonali uroczystego podpisana umowy na zadanie inwestycyjne pn. „Utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej w Wielkich Bałówkach”. Głównym wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Maciej Kasperkiewicz ul. Cmentarna 2, 87-300 Brodnica, Inwestycja za kwotę 2.498.979,40 zł zostanie wykonana do 27 października 2018 r.

W ramach zadania zostanie wykonany remont i adaptacja dwóch budynków po byłej szkole podstawowej w Wielkich Bałówkach wraz z uporządkowaniem otoczenia, wykonaniem ogrodzenia i parkingu oraz zakupem niezbędnego wyposażenia. W CAL znajdą się odpowiednio wyposażone sale dydaktyczne, pracowanie do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu, pokoje do spotkań indywidualnych, sala do zajęć terapeutycznych, szatnie, biura, zaplecze sanitarne.

Funkcję inspektora nadzoru przy realizacji inwestycji będzie pełnił Pan Łukasz Lisiński z firmy „INŻ-BUD” Pracownia Projektowania Budownictwa i Nadzoru Budowlanego Łukasz Lisiński ul. Podgórna 30, 87-300 Brodnica.

Zadanie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9 „Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych”, Działanie 9.2. „Infrastruktura socjalna”.

Więcej…
 
Konkurs na najlepszą potrawę z klusek i makaronu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Emilia Auda   
wtorek, 09 sierpnia 2016 12:44

Podczas III Festiwalu Klusek i Makaronu, który odbędzie się 4 września 2016 r. podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Wawrowicach prym będą wiodły potrawy regionalne z klusek i makaronu. Mieszkańcy i turyści będą mieli doskonałą okazję przyjrzeć się kunsztowi wspaniałych kucharzy startujących w ocenianym przez jury konkursie „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu" w kategorii osoby fizyczne. Zgromadzona publiczność będzie mogła skosztować potraw z klusek i makaronów przygotowanych podczas specjalnego pokazu, jak i serwowanych przez Włodarza Gminy Kurzętnik (Wójta Gminy) oraz lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Poprawiony: wtorek, 09 sierpnia 2016 21:16
Więcej…
 

 

 

 

 
W Marzęcicach powstaną nowe osiedla mieszkaniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
piątek, 20 października 2017 00:00

Image_3W dniu 19 października 2017 r. w Marzęcicach odbyło się spotkanie w ramach projektu „Dobre konsultacje, dobry plan” połączone ze spacerem badawczym. Przedmiotem konsultacji był obszar o powierzchni 3,59 ha, przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy wsi, w tym właściciele działek objętych planem, przedstawiciele Rady Gminy Kurzętnik oraz Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski wraz z pracownikami Urzędu. Duża ilość uczestników spotkania pokazała, jak ważny jest rozwój polityki mieszkaniowej na terenie Gminy Kurzętnik.

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 06:57
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 222