Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

„Budowa terenu rekreacyjnego – toru rowerowego wraz z minirampą w Kurzętniku ukończona” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
czwartek, 29 listopada 2018 07:52

 

image_4Gmina Kurzętnik w ostatnim czasie zrealizowała projekt pod nazwą „Budowa terenu rekreacyjnego – toru rowerowego wraz z minirampą w Kurzętniku”. Mieszkańcy i goście kurzętnickiej gminy zyskali atrakcyjne miejsce do spędzania czasu, rozwoju pasji i nabywania nowych doświadczeń.

Zadanie zrealizowano dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa Kultura i dziedzictwo.
Całkowity koszt przedmiotowej inwestycji wyniósł 172 207,00 zł, w tym dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 131 225,46 zł. Głównym wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „LUBTECH” Sp. z o. o. Fijewo 50A, 14-260 Lubawa.

Przedmiotem projektu stała się budowa toru rowerowego oraz montaż minirampy na dotychczas niezagospodarowanym terenie położonym w miejscowości Kurzętnik.
Inwestycję zrealizowano przede wszystkim z myślą o młodych miłośnikach jazdy rowerowej, jazdy na hulajnodze, deskorolce, rolkach i wrotkach, którzy chcą poznawać tajniki jazdy ekstremalnej.

Dodatkowo, zadanie to ma na celu zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnej Gminy Kurzętnik, zachęcenie do uprawiania sportu, spędzania czasu na świeżym powietrzu zarówno wśród rówieśników, jak i w gronie rodzinnym.