Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Gmina Kurzętnik edukuje młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
środa, 15 czerwca 2016 12:29

Image_9W dniu 15 czerwca 2016 r., uczestnicy V. Powiatowego Turnieju „Jestem Mistrzem!”, w ramach ufundowanej nagrody przez Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego otrzymali zaproszenie na wizytę studyjną do firmy Lüttgens Polska Sp. z o.o., która jako pierwsza ulokowała swój biznes na terenie specjalnej strefy ekonomicznej i Parku Przemysłowego Nielbark.
Uczestnikami spotkania była pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży, która brała udział w zmaganiach turniejowych w dniu 28 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Turniej nawiązuje do idei doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach. Organizowany jest corocznie przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. W tym roku współorganizatorem była także Gmina Kurzętnik.

Wycieczka zawodoznawcza skierowana była do uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowomiejskiego. Wizyta stanowiła dla uczestników cenne źródło wiedzy o różnych zawodach, wykonywanych przez pracowników odwiedzanego zakładu pracy m.in. operatorów maszyn, inżynierów. Dzięki tego typu spotkaniom uczniowie mogą zdobywać przydatne informacje na temat działalności firmy, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż czy cech psychofizycznych, niezbędnych do wykonywania zadań na różnych stanowiskach pracy.

Druga część spotkania odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Warsztaty dziennikarskie z autoprezentacji i wystąpień publicznych poprowadził Maciej Wróbel, dziennikarz i redaktor TVP3 Olsztyn.