Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Otwarcie Żłobka w Tereszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 14:06

ImageDnia 04.12.2015r. w Tereszewie odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka w Tereszewie. W skład Gminnego Zespołu Żłobków wchodzi Żłobek w Tereszewie i Żłobek w Kurzętniku. Dyrektorem Zespołu jest pani Paulina Zatorska. Żłobki funkcjonują w Gminie Kurzętnik od 1 grudnia 2015r. Żłobek w Tereszewie znajduje się w miejscu dawnej Szkoły Podstawowej i liczy 16 miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Na chwilę obecną uczęszcza do żłobka w Tereszewie siedmioro dzieci. Żłobek w Kurzętniku przystosowany jest dla 7 dzieci z czego obecnie uczęszcza do grupy żłobkowej pięcioro dzieci.

Żłobek wychodzi naprzeciw rodzicom pracującym, bądź szukającym pracy i funkcjonuje w godzinach od 6.00 do 17.00. Jeżeli rodzic podejmie pracę może ubiegać się o refundację kosztów opieki nad dzieckiem nawet do 300zł.

Podczas ceremonii otwarcia nie zabrakło podziękowań dla inicjatora żłobkowego przedsięwzięcia Wójta Gminy Kurzętnik- Wojciecha Dereszewskiego oraz wykonawcy robót budowlano- wykończeniowych firmy BUD DOM. Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH – edycja 2015” oraz środkom z budżetu gminy. Muzyczny akcent podczas inauguracji otwarcia zapewnili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim- Oliwia Mowińska i Dominik Światkowski. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do żłobka kieruję na stronę www.kurzetnik.pl