Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

WYBIERZ Z GŁOWĄ-wybory edukacyjno-zawodowe uczniów, a potrzeby rynku pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
czwartek, 29 października 2015 21:19

ImageDnia 29.10.2015 r. Wójt Gminy Kurzętnik wraz z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji zorganizował konferencję pt. „WYBIERZ Z GŁOWĄ-wybory edukacyjno-zawodowe uczniów, a potrzeby rynku pracy”, które odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Konferencja skierowana była do rodziców, uczniów, przedsiębiorców, dyrektorów szkół, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych .

Celem konferencji było przedstawienie diagnozy potrzeb kształcenia zawodowego w aspekcie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami, w powiązaniu z oczekiwanymi wymaganiami rynku pracy oraz trafny wybór ścieżki kształcenia uczniów, poprzedzony procesem doradztwa zawodowego.

Nasza Gmina popiera dualizm poprzez naukę zawodu organizowanego przez pracodawców i kształceniu teoretycznym oraz ogólnym w systemie szkolnym. Pragniemy zaszczepić chęć nauki w szkołach o kształceniu zawodowym w młodych ludziach, którzy w przyszłości będą musieli podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości oraz kariery zawodowej.

W konferencji uczestniczyli Grażyna Przasnyska Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Wojciech Dereszewski- Wójt Gminy Kurzętnik, Bożena Maciejewska- Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim, wojewódzki koordynator ds. doradztwa zawodowego w szkołach- Danuta Oleksiak, Tomasz Rafalski-Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Mieście Lubawskim, przedsiębiorcy z Gminy Kurzętnik i Lubawy, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z powiatu nowomiejskiego oraz przedstawiciele uczniów i rodziców.