Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Wycieczka zawodoznawcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
wtorek, 16 czerwca 2015 09:12

ImageW związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców, Wójt Gminy Kurzętnik wraz z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, wyszedł z inicjatywą zorganizowania wycieczki zawodoznawczej dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych oraz gimnazjalistów klas I i II z terenu Gminy Kurzętnik.

Wydarzenie odbyło się dnia 15. czerwca br., w której wzięło udział łącznie 53 osób. Należy zwrócić uwagę na szczególny charakter wydarzenia, gdyż uczniowie mieli okazję przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu i wytwórczemu w pięciu największych przedsiębiorstwach działających na terenie Gminie Kurzętnik oraz w Gminie Lubawa, tj.: „Lüttgens”, „Expom”, „Libro”, „Szkłomal”, „Versa”. Minione działanie było adresowane do osób, które na obecnym etapie kształcenia, rozpatrują możliwość wyboru ścieżki zawodowej. Nasza Gmina, pragnie zainspirować młodzież do podjęcia nauki w szkołach zawodowych oraz praktykować dualizm poprzez naukę zawodu organizowanego przez pracodawców i kształceniu teoretycznym oraz ogólnym w systemie szkolnym. W wycieczce również wzięli udział koordynatorki PCRE, pedagodzy, nauczyciele, rodzice uczniów, pracownicy Urzędu Gminy Kurzętnik. Dzięki uprzejmości kompetentnych pracowników firm, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, otrzymując szanse na trafny wybór zawodu na przyszłość.

W związku z ogłoszeniem  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców, Wójt Gminy Kurzętnik wraz z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, wyszedł z inicjatywą zorganizowania wycieczki zawodoznawczej dla  uczniów klas VI Szkół Podstawowych oraz gimnazjalistów klas I i II z terenu Gminy Kurzętnik. Wydarzenie odbyło się dnia 15. czerwca br., w której wzięło udział łącznie 53 osób. Należy zwrócić uwagę na szczególny charakter wydarzenia, gdyż uczniowie mieli okazję  przyjrzeć się procesowi  produkcyjnemu i wytwórczemu w pięciu największych przedsiębiorstwach działających na terenie  Gminie Kurzętnik oraz w Gminie Lubawa, tj.: „Lüttgens”, „Expom”, „Libro”, „Szkłomal”, „Versa”.  Minione działanie było adresowane do osób, które na obecnym etapie kształcenia, rozpatrują możliwość wyboru ścieżki  zawodowej. Nasza Gmina, pragnie zainspirować młodzież do podjęcia nauki w szkołach zawodowych oraz praktykować dualizm poprzez naukę zawodu organizowanego przez pracodawców i kształceniu teoretycznym oraz ogólnym w systemie szkolnym.  W wycieczce również wzięli udział koordynatorki PCRE, pedagodzy, nauczyciele, rodzice uczniów, pracownicy Urzędu Gminy Kurzętnik. Dzięki uprzejmości kompetentnych pracowników firm, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, otrzymując szanse na trafny wybór zawodu na przyszłość.

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 08:23