Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Pouczmy się angielskiego Mamo! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
wtorek, 12 maja 2015 06:40

ImageW Zespole Szkół w Marzęcicach od września 2014r. do czerwca 2015r. realizowany jest projekt Let's learn English Mum!, finansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Autorem, koordynatorem oraz nauczycielem projektu jest Katarzyna Pukalska, nauczyciel języka angielskiego w ZS w Marzęcicach, która jest uczestnikiem ścieżki English Teaching Activities. Beneficjentem projektu jest Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska.

Projekt w ciekawy sposób skupia uczniów dwóch klas zerowych, nauczycieli, rodziców oraz innych partnerów lokalnych wokół jednego wspólnego celu: nauki języka angielskiego prowadzonej w ciekawych, nieszablonowych formach. Uczniowie raz w tygodniu poprzez zabawę uczą się pierwszych słów po angielsku, śpiewają piosenki oraz oglądają bajki w tym języku. Ciekawym urozmaiceniem są zajęcia z rytmiki oraz spotkania z native speakerem. Zaplanowano również konkurs piosenki angielskiej, spotkanie ze strażakami oraz przedstawienie na Dzień Matki. Warto dodać, że są to zajęcia pozalekcyjne.

Projekt obejmuje również pięć godzinnych spotkań warsztatowych: dziecko plus rodzic. Uczestnicy uczą się podstawowych zwrotów jak się przedstawić po angielsku, rodzice zapoznali się z ciekawymi stronami na których ich pociechy mogą szlifować język angielski oraz w jaki sposób można kontrolować dzieci w sieci, poznawali słownictwo związane z Bożym Narodzeniem oraz tworzyli drzewo genealogiczne. Ostatnie warsztaty związane były z jedzeniem, na którym uczestnicy przygotowywali sałatki owocowe.

W ramach przyznanej kwoty 10000,00 złotych zakupiono kamerę, aparat fotograficzny, gry edukacyjne, słowniki obrazkowe. Dzięki hojności rodziców zaprojektowano logo projektu oraz zakupiono materiały promocyjne z logiem projektu: znaczek do przypięcia z imieniem dziecka, worek na kapcie oraz torbę na zakupy.

 

Poprawiony: środa, 13 maja 2015 11:28