Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

„Złap zajawkę na sport” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
czwartek, 08 października 2015 08:37

Image_21W ramach kampanii profilaktycznej przeciwko dopalaczom „Złap zajawkę na sport”, w dniu wczorajszym w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja ZŁAP ZAJAWKĘ NA SPORT. Organizatorami Konferencji był Wójt Gminy Kurzętnik wraz z Wojewodą Warmińsko- Mazurskim. Kampania „ Złap zajawkę na sport” jest kierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa warmińsko- mazurskiego, poprzez dyrektorów szkół oraz ośrodków kultury i sportu, nauczycieli w-f oraz wychowawców szkolnych. Celem akcji jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nagrania i zamieszczenia krótkiego filmu promującego aktywność sportową na specjalne opracowanym portalu. Zwycięskie klasy, które otrzymają największą liczbę głosów wygrają obóz zimowy oraz szkolenie narciarskie dla całej klasy na terenie zimowego parku rozrywki i rekreacji w Kurzętniku, który będzie elementem powstającego na terenie gminy największego ośrodka narciarskiego w północnej Polsce- Kurzej Góry. Oprócz kolonii narciarskich uczniowie będą mogli również wygrać zajęcia z młodymi sportowcami z Warmii i Mazur. Konkurs będzie trwał od 7 października do 1 grudnia 2015 roku.


Według tegorocznych danych zatrucia dopalaczami w województwie warmińsko- mazurskim już teraz są rekordowe, a eksperci wskazują, że jesienią i zimą ze względu na niedobór infrastruktury sportowej umożliwiającej uprawianie sportu zimą w regionie ich liczba, jeszcze znacząco wzrośnie.

Zamiast nieskutecznie popularyzować kolejne zakazy należy pokazać młodym ludziom, że sport może stać się przygodą na całe życie. Należy ich zarazić pasją pozytywnego współzawodnictwa i osiągania najwyższych celów, co może być bardzo ważne w ich przyszłym życiu.