Bezpłatna pomoc prawna

MINI EURO KURZĘTNIK 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Błaszkowska, GCK w Kurzętniku
środa, 13 czerwca 2012 13:37

Image_188 czerwca 2012r. w dzień inauguracji Euro 2012 Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku oraz sołectwo Brzozie Lubawskie zainicjowało turniej naśladujący prawdziwe rozgrywki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbyły się na boisku wiejskim w Brzoziu Lubawskim.

W wersji lokalnej do futbolowych zmagań przystąpili młodzi piłkarze ze szkół kurzętnickiej gminy. Polskę reprezentowali futboliści z Kurzętnika, Grecję- drużyna z Marzęcic, Rosję- piłkarze z Tereszewa, a Czechy- zespół z Brzozia Lubawskiego. W meczu otwarcia Polska (Kurzętnik)- Grecja (Marzęcice) padł remis 1:1, co znalazło potwierdzenie w oficjalnym meczu inaugurującym Euro 2012 Polska-Grecja.

Piłkarskie zmagania okazały się zwycięskie dla Grecji- zespołu z Marzęcic, drugie miejsce zdobyli Polacy- drużyna z Kurzętnika, trzecie miejsce wywalczyła Rosja- skład Tereszewa, a czwarte Czechy- zawodnicy z Brzozia Lubawskiego.

Mistrzostwo Europy piłkarskich rozgrywek wśród drużyn ze szkół gimnazjalnych zdobyła Polska- gimnazjaliści z Kurzętnika pokonując Holandię- uczniów z Marzęcic.

Tak jak w czasie największych piłkarskich rozgrywek także i podczas turnieju w Brzoziu Lubawskim nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Na trybuny przybyli fani drużyn, którzy wrażeń mieli co niemiara. Najlepsze zespoły otrzymały puchary: puchar Wójta Gminy Kurzętnik-Wojciecha Dereszewskiego zdobyła drużyna z kurzętnickiego gimnazjum, natomiast puchar Przewodniczącego Rady Gminy- Zbigniewa Lewickiego odebrali  uczniowie szkoły podstawowej w Marzęcicach. Wszystkie zespoły biorące udział w futbolowych zmaganiach otrzymały piłki ufundowane przez sołtysa Brzozia Lubawskiego- Zbigniewa Burzackiego i dyrektora GCK w Kurzętniku- Romana Lewickiego. Niewątpliwie zarówno młodzi piłkarze z kurzętnickiej gminy, jak i kibice długo nie zapomną tego turnieju.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2012 07:28