Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w Kurzętniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kowalczyk   
poniedziałek, 06 października 2014 07:15

ImageMistrzostwa Polski w kickboxingu full-contact Kurzętnik 2014 za nami, pora na podsumowania .

Mistrzostwa odbyły się 3-5 -10-2014 w Kurzętniku do rywalizacji w ringu zgłosiło się 80 najlepszych zawodników specjalizujących się w formule full contact z 31 klubów, walki odbywały się w ringu .Wszystkie walki eliminacyjne i półfinałowe odbyły się w sobotę , na niedzielę pozostały tylko walki finałowe i dekoracje najlepszych kickboxerów .

- Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uznani triumfatorka kategorii -60 kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) i zwycięzca wagi -67 kg Kajetan Kierstein (MMA Devil Międzychód).

W punktacji klubowej zwyciężyli zawodnicy Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom Center, przed MMA Devil Międzychód i SKF Boksing Zielona Góra - powiedział Leszek Jobs, jeden z organizatorów Mistrzostw Polski Seniorów w Kurzętniku .

W porównaniu z rokiem ubiegłym, tytuły mistrzów kraju obronili Ewa Bulanda (48 kg, Jas-Pol Krynica-Zdrój), Kajetan Kierstein (67 kg, poprzednio jako Czerwony Smok Poznań), Robert Krasoń (75 kg, Tom Center Piotrków Trybunalski) i Jakub Kozera (+91 kg, Gwardia Zielona Góra).

Dorobek Zamkowców w porównaniu z rokiem ubiegłym jest też bardziej okazały …. rok temu był jeden medal brązowy tym razem wywalczyliśmy dwa srebrne krążki.

Z grona zawodników gospodarzy KS Zamek Expom Kurzętnik w finale walczyli Piotr Kołakowski -81 kg i Katarzyna Bedra -56 kg. Oboje przegrali, ale po dobrych walkach z przeciwnikami z najwyższej półki krajowego i światowego kickboxingu z Bogumiłem Połońskim (SKF Boksing Zielona Góra) i Dorotą Godziną (KS X FIGHT Piaseczno).

Wcześniej z turniejem pożegnali się Wojciech Wiśniewski i Damian Chiliński

- Piotr Kołakowski … debiut wśród seniorów w formule full contact okazał się wielkim sukcesem i zaskoczeniem dla wielu fachowców , walki poprzedzające Piotr wygrał jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi dopiero w finale uległ bardzo doświadczonemu oponentowi z Zielonej Góry na punkty , a że był to zawodnik naprawdę mocny niech świadczy fakt że walkę półfinałową rywal oddał walkowerem. Szczerze to także miałem obawy jak Piotr sobie poradzi z tak silnym i mocno bijącym rywalem po prostu bałem się tej potyczki , ale Piotr potwierdził swoją dobrą dyspozycję z poprzednich walk słuchał się rad narożnika robił to co sobie założyliśmy przed walką i choć przegrał pokazał się z bardzo dobrej strony .

Bardzo fajny dla oka był też pojedynek Kasi Bedry z faworytką Dorotą Godziną. Moja podopieczna, mimo długiej dwuletniej przerwy, do pojedynku o złoto wyszła bardzo zdeterminowana i zmotywowana, po dwóch rundach walkę kontrolowała i prowadziła na punkty , ale w końcówce trzeciej rundy doświadczenie Doroty wzięło górę i to ona cieszyła się ze zwycięstwa na które musiała bardzo ciężko zapracować - przyznał Leszek Jobs, od wielu lat popularyzujący kickboxing w Kurzętniku i regionie.

Kasia swoją postawą w ringu dała wyraźny sygnał swoim rywalkom że wyrasta im nowa silna konkurentka na kickboxerskim podwórku .

Najstarszym złotym medalistą został 43-letni Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). W finale wagi -86 kg pokonał Arkadiusza Dembińskiego (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0.

- Walka była pasjonująca, a momentami wręcz brutalna. Sytuację kontrolował Dembiński, ale dwa razy dostał minusowe punkty za próbę uderzenia kolanem. Michał pokazał wielkie serce do walki dzięki temu to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa .

Natomiast w finale -75 kg Sebastian Prokop z Olimpii, któremu pomagałem przygotować się do mistrzostw , przegrał 1-2 z Robertem Krasoniem . O końcowym triumfie przeciwnika zadecydowało niezaliczone Sebastianowi czyste kopnięcie na klatkę piersiową - ocenił Leszek Jobs, ale i tak uważam że Sebek stoczył super pojedynek zabrakło tylko odrobiny szczęścia by móc się cieszyć z kolejnego tytułu .

Niedzielne walki mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności. - Stały na wysokim poziomie, pod względem technicznym i taktycznym. Relację z Mistrzostw pokazała TVP Olsztyn - dodał organizator.

Mistrzostwa Polski w Kurzętniku były generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 18-26 października odbędą się w hiszpańskim Bilbao

Wyniki finałów MP full-contact w Kurzętniku:

kobiety

-48 kg: Ewa Bulanda (LUKS JAS POL Krynica) - Marzena Szacoń (MKS Kalina Lublin) rsc 1r.

-52 kg: Karolina Mośko (KKT Bałtyk Koszalin) - Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) KO 2r.

-56 kg: Dorota Godzina (KS X FIGHT Piaseczno) - Katarzyna Bedra (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0

-60 kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Kamila Hermanowska (Klub Sportowy NADSTAL Krzaki Czaplinkowskie) 3-0

-65 kg: Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta) - Paulina Frankowska (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0

+70 kg: Anna Kołodziejska (MMA DEVIL Międzychód) - Maria Barcikowska (KS START Działdowo) 3-0

mężczyźni

-57 kg: Łukasz Wydro (SMOK Toruń) - Wojciech Peryt (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) 3-0

-63,5 kg: Jakub Jasion (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Mariusz Just (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) WO

-67 kg: Kajetan Kierstein (MMA DEVIL Międzychód) - Michał Benben (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0

-71 kg: Kamil Dajwłowski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Szymon Salachna (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3-0

-75 kg: Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) 2-1

-81 kg: Bogumił Połoński (SKF Boksing Zielona Góra) - Piotr Kołakowski (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0

-86 kg: Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Arkadiusz Dembiński (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0

-91 kg: Adrian Kowalkowski (KS X FIGHT Piaseczno) - Paweł Michalak (Husaria Drutex Słupsk) 3-0

+91 kg: Jakub Kozera (Gwardia Zielona Góra) - Patryk Proszek (Gwardia Zielona Góra) WO

 

 

Relacja Video w TVP

 

Organizatorami Mistrzostw Polski byli

KS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK

URZĄD GMINY W KURZĘTNIKU

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KURZĘTNIKU

LUKS TKKF KURZĘTNIK

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 06 października 2014 14:33