Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Puchar Trzech Gór w Narciarstwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kowalczyk   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 08:44

alt

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się Puchar Trzech Gór w Narciarstwie dla Gminy Kurzętnik. Puchar odbył się w dniach 20-22.01.2016 r. w Ośrodku Narciarskim Okrągłe i Ośrodku Narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku. W Pucharze udział brali dziennikarze oraz samorządowcy, którzy rywalizowali na trasie slalomu giganta. Podczas finałowych zawodów na Kurzej Górze na narciarzy i kibiców czekało wiele atrakcji. W dużym namiocie ustawionym na stoku zaprezentowali się lokalni wystawcy, którzy oferowali wyroby lokalnej kuchni oraz rękodzieła i wyroby artystyczne. Zagrała młodzieżowa orkiestra dęta, zaśpiewał zespół "Anibabki", a uczestnicy pucharu i kibice wspólnie śpiewali i tańczyli w rytmie zagranych utworów. Wójt Gminy Wojciech Dereszewski wspólnie z Panią Krystyną Łuczyńską przygotowali dla wszystkich smaczną, regionalną babkę ziemniaczaną. 

Ze strony sportowej, zdaniem uczestników, przygotowanie trasy i oprawa były perfekcyjne, za co słowa uznania należą się ekipie Kurzej Góry

Reprezentacja Gminy w składzie Marta Andrzejewska, Andrzej Kowalczyk, Paweł Kowalski i Jarosław Roszkowski wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie najlepiej wypadli Andrzej Kowalczyk (III m. Okrągłe i II m. Kurza góra) i Marta Andrzejewska (III m. Kurza Góra).

Głownym organizatorem pucharu była TVP 3 Olsztyn, na antenie której wkrótce obejrzeć będzie można dłuższą relację z tego wydarzenia.

 

Poprawiony: piątek, 03 lutego 2017 08:13