Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Święto Plonów w Wawrowicach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 września 2016 12:08

Image_152Uroczystość rozpoczęła plenerowa msza święta dziękczynna za uzyskane plony. W części oficjalnej spotkania były przemówienia Wójta Gminy Wojciecha Dereszewskiego oraz zaproszonych gości. Wójt Gminy Kurzętnik dziękował rolnikom za trud pracy na roli, z owoców której korzystamy na co dzień my wszyscy. Dożynki są bardzo ważne, bo przypominają wszystkim, że chleb trafia na stoły naszych domów dzięki ciężkiej pracy rolnika.

Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski wraz z Panem Damazym Kowalskim wręczyli odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”
za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynku rolnego oraz statuetki Wójta Gminy Kurzętnik za wybitne osiągnięcia w rozwoju rolnictwa. Zaszczytną funkcję starostów dożynkowych pełnili Danuta Złotowska i Jerzy Groszewski.

Potem przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie pojawiły się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika, dzieci z Zespołu Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, zespół Anibabki oraz Kurczaczki. Uroczystość uświetnił występ gwiazdy wieczoru „Sławomira”. Na koniec zaproszono na zabawę plenerową z zespołem T&T. Jednocześnie odbywał się także III. Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu i zmagania w konkursie
„Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”. Wszystkim uczestnikom Dożynek serwowano potrawy z makaronu i pokaz kulinarny.

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 12:16