Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Uroczyste obchody 70-lecie istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Kurzętniku PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 09:09

Image_3Za nami uroczyste obchody 70-lecie istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Kurzętniku. Były kwiaty, prezenty oraz życzenia, nie zabrakło także podziękowań za lata bezinteresownej pracy.
Od 2012 r. funkcję przewodniczącej Koła pełni Pani Danuta Kempczyńska, która przybliżyła przybyłym gościom historię KGW od początku działalności, czyli od 1947 r. Społeczna aktywności kobiet na przestrzeni dziesięcioleci wywarła duży wpływ na obraz kurzętnickiej wsi i jej mieszkańców. W trudnych dla społeczności rolniczej chwilach, aktywność Pań zrzeszonych w kole była ostoją folkloru ludowego i tradycji, ożywiając tym samym życie kulturalne wsi. Koło było organizatorem kuligów, kursów ogródków warzywnych, zajęć artystycznych, kursów kroju i szycia, kursów pieczenia i gotowania, przygotowywało także przedstawienia dla mieszkańców Kurzętnika i okolicznych wsi.
Wójt Gminy Kurzętnik życzył zebranym członkiniom, aby ten piękny jubileusz stał się powodem do dumy i zachętą do dalszego działania i pracy na rzecz społeczeństwa oraz pielęgnowania tradycji regionalnych.

Autor zdjęć: Marcin Zalewski