Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Podpisanie listu intencyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Rynkowska   
wtorek, 24 kwietnia 2012 14:31

Podpisanie listu intencyjnego_24

W dniu wczorajszym w zamku w Nidzicy odbyła się konferencja naukowa pn. „Stan i perspektywy badań archeologicznych na Polach Grunwaldu”. Jednym z punktów programu seminarium było wystąpienie Pana Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego jak również podpisanie listu intencyjnego przez Wójta Gminy Kurzętnik i Dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem z siedzibą w Stębarku Panem Szymonem Drejem.

 

Podpisanie listu polega na nawiązaniu współpracy polegającej na wspólnym poszukiwaniu środków finansowych w celu przeprowadzenia badań archeologicznych na terenie Gminy w miejscach wskazanych przez historyków. Współpraca polegać będzie na tworzeniu wspólnych inicjatyw
i projektów, jak również na poszukiwaniu środków finansowych w celu przeprowadzenia badań archeologicznych na terenie Gminy Kurzętnik.

 

Zamek w Kurzętniku odegrał niepoślednią rolę w historii Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411. Strony porozumienia wyrażają nadzieję, że przeprowadzone badania przyczynią się do pogłębienia wiedzy na temat Wielkiej Wojny jak i samej bitwy pod Grunwaldem. Niniejsze przedsięwzięcie przyczyni się zdecydowanie do pogłębienia wiedzy historycznej na temat Wielkiej Wojny jak i samej bitwy pod Grunwaldem wśród mieszkańców. Nawiązanie współpracy będzie miało na celu popularyzację powyższych wartości.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 W dniu wczorajszym w zamku w Nidzicy odbyła się konferencja naukowa pn. „Stan
i perspektywy badań archeologicznych na Polach Grunwaldu”. Jednym z punktów programu seminarium było wystąpienie Pana Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego jak również podpisanie listu intencyjnego przez Wójta Gminy Kurzętnik i Dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem z siedzibą w Stębarku Panem Szymonem Drejem.
Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2012 14:53