Sprzedaż mienia komunalnego

Zainwestuj i zamieszkaj...

 

Realizacja RPO WiM

PO Innowacyjna Gospodarka

Dla Przedsiębiorców

Sport i rekreacja

Zaadoptuj psa

Łowiectwo

Dla Interesanta

Przerwy w dostawie energii

Zielona linia

Hotspot

Regionalny Fundusz Pożyczkowy

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego

 

Przydatne linki

 

 

Bezpłatna pomoc prawna

Współpraca z zagranicą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Bartnicki   
środa, 10 października 2012 06:29

Image_57

Gmina Kurzętnik współpracuje z dwoma zaprzyjaźnionymi gminami zagranicznymi- Gminą Verhnii Verbizh z Ukrainy oraz Gminą Jaszuny z Litwy. Utrzymywanie kontaktów zagranicznych, jest bardzo ważne dla rozwoju oraz promocji naszego regionu. Wspólne działania mają na celu nawiązywanie przyjaznych stosunków oraz poznanie i zrozumienie sposobu życia i kultury narodów.

 

Gmina Jaszuny- Litwa

 

Początki współpracy z Litwą sięgają 2004 roku, kiedy to została podpisana Umowa Partnerska pomiędzy Gminą Jaszuny reprezentowaną przez Panią Zofię Griaznową, a Gminą Kurzętnik reprezentowaną przez Panią Zofię Andrzejewską. Celem stron umowy jest promowanie i wspomaganie działań zmierzających do powstania partnerskich układów między organizacjami, instytucjami oraz przedsiębiorcami przynależnymi do obydwu gmin. Nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie od wielu lat, utrzymujemy przyjazne stosunki, a najbardziej odczuwa to nasza młodzież, poprzez wizyty polskich dzieci z litewskich Solecznik w naszych rodzinach.

 

Gmina Verhnii Verbizh- Ukraina

 

W dniach 14-17 września bieżącego roku gościliśmy czteroosobową delegację z Gminy Verhnii Verbizh z Ukrainy. Głównym celem wizyty było podpisanie umowy partnerskiej z Wójtem Gminy Viktorem Andriichukiem, co dało początek naszej współpracy w dziedzinach samorządu, przedsiębiorczości, kultury, turystyki oraz sportu i rekreacji. Podczas pobytu goście zapoznali się z funkcjonowaniem zakładów pracy na terenie naszej gminy, a w najbliższym czasie nasi przedsiębiorcy odwiedzą zakłady pracy po stronie ukraińskiej. W zakresie kultury uczestnicy delegacji mieli okazje brać udział w Dożynkach Gminno- Parafialnych, a jeśli chodzi o sport i rekreację bardzo dobrze poznali nasze walory przyrodniczo- turystyczne, uczestnicząc w spływie kajakowym. W galerii można obejrzeć zdjęcia ze spływu z naszymi ukraińskimi partnerami.

 


Poprawiony: środa, 10 października 2012 09:12